0
Your Cart
No products in the cart.

Grup Kritik Hastalık Sigortası

Şirket çalışanlarını kritik hastalık döneminde maddi olarak korumak isteyenler için

Hemen Uzmandan Teklif Al

Uzman ile görüş

Mükemmel Teklifleri kaçırmayın

Avantajları Neler?

  • Vergi avantajından faydalanın.
  • Kalp krizi, inme, işitme kaybı ve kanser gibi kritik hastalıklara yakalanma olasılığına karşı çalışanlarınıza finansal güvence sağlayın.
  • Hem yaşam kaybı hem de kritik hastalık risklerine karşı teminat tutarını istediğiniz şekilde belirleyin.
  • Sadece yurt içi değil, yurtdışında da kritik hastalıklara yakalanmanız durumunda teminatlarınız geçerli olsun.

Ne Kadar Ödemeliyim?

Ödeyeceğiniz prim, seçeceğiniz pakete ve belirleyeceğiniz teminat tutarına göre değişkenlik gösterir.

Ödemelerinizi TL, ABD doları veya avroya endeksli olarak belirleyebilirsiniz. ABD doları ve avro ödemeleriniz, ödeme tarihindeki TCMB döviz alış kuru üzerinden TL olarak tahsil edilir. Sigorta başlangıcında belirlenen para birimi daha sonra değiştirilemez.

Prim ödemelerinizi peşin ya da ardışık eşit taksitler halinde yapabilirsiniz.

Özellikler ve Avantajlarla İlgili Detaylı Bilgi

Özellikler

Kurumunuzda aktif çalışan en az 10 kişi olması durumunda, 18 yaş ve üstü sağlıklı çalışanlarınıza Grup Kritik Hastalık Sigortası yaptırabilirsiniz.

Sigorta süresi 1 yıldır ve sağlıklı olma koşulu sağlandığı sürece her yıl yenilenebilir.

Sigorta kapsamında bulunan hastalıklar tercih ettiğiniz paket kapsamına göre değişiklik gösterir.

Teminat kapsamındaki hastalıklardan birine yakalanma ya da ameliyatlardan birini olma durumunda, sigorta başlangıcında belirlediğiniz kritik hastalık teminatı tutarında ödeme yaparız. Tedavi masrafları kapsam dahilinde değildir.

Sigorta süresi içinde yaşam kaybı durumunda, sigorta başlangıcında belirlediğiniz yaşam kaybı teminatı tutarında ödeme yapılır.

Sigorta süresi içinde kritik bir hastalığa yakalanıp hastalık teminatını almış ise, sonrasında yaşam kaybı gerçekleştiğinde, yaşam kaybı ve kritik hastalık teminatı arasındaki fark ödenir.

Çalışanlarınız hastalığa yakalandıktan sonra, sigorta başlangıç tarihinde belirlenen hayatta kalma süresi (0 ya da 28 gün) kadar hayatta kalmaları durumunda tazminata hak kazanırlar.

Sigorta başlangıç tarihinden önce var olan tıbbi durumlar; sigorta başlangıç tarihinden önce var olan bir hastalık sonucu ortaya çıkan rahatsızlık ve ameliyatlar; sigorta kapsamında bulunan rahatsızlıkların, klinik belirtilerinin varlığının, sigortalı tarafından sigorta başlangıç tarihinden önce bilindiği durumlar kapsam dışı olarak değerlendirilir.

Teminat kapsamında olan birden fazla rahatsızlığın ortaya çıkması halinde sadece 1 kez ve ilk hastalık için ödeme yapılır.

Kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için yaptığınız ödemelerde ödediğiniz primin tamamını; primi ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz. Böylece içinde bulunduğunuz aydaki vergi diliminize göre %15 ila %40 arasında değişen oranlarda vergi avantajı elde edebilirsiniz.

Vergi avantajından faydalanabilmek için ödeme belgelerini, beyana tabi gelir vergisi mükellefiyseniz muhasebecinize; ücretli çalışansanız, çalıştığınız şirketin ilgili birimine iletmeniz yeterlidir.

Vergi avantajı

Çalışanlarınız için ödediğiniz şahıs sigorta primleri, işle ilgili olarak ticari kazancın elde edilmesi ve idame ettirilmesi için ödenen ücret kapsamındadır. Bu sayede çalışanlarınız için ödeyeceğiniz sigorta primlerini herhangi bir tutar ve oran sınırlaması olmaksızın vergi matrahınızdan indirebilirsiniz.

Önce Geleceğin Sigorta Şube Başvurusu

bize ulaşın

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen uzmanlardan oluşan ekibimizle iletişime geçin. Siz ve sevdiklerinizi güven altına alın.

Uzman Ara

0850 473 0555

Mail

info@oncegelecegin.com.tr

Ziyaret Et

Fortis Sinanlı Rezidans 25C/G