0
Your Cart
No products in the cart.

Hayat Sigortasının Amaçları

Hayat Sigortasının Amaçları

Hayat Sigortasının Amaçları

Hayatınızda mutlu zamanlar olduğu gibi hastalık, vefat, işsizlik gibi üzücü durumlar da vardır. Asıl önemli olan ise bu durumlar karşısında tutumunuz ve hazırlığınızdır. Hayat sigortası, sürecinde bu durumları yaşamanız halinde; belirtmiş olduğunuz senetler veya kanuni varislerinize poliçede belirtilen tutarda bir ödeme yapılmasını sağlar.

Hayat sigortası herhangi bir üzücü durumda hayat standartlarınızı refah bir yaşam içinde sürdürmenizi sağlar. Vefat durumunuzda, ailenize ödenen para ile yaşamlarına devam edebilirler. Çocuklarınızın ise eğitimlerinin yarım kalmaması sağlanır. Kaza, hastalık gibi durumlarda finansal destek sağlar. Primlerin aylık taksitlerle ödenmesi sayesinde, mevcut ekonomik durumunuzu zorlamaz. Hayat Sigortasını 18-65 yaş arasındaki herkes yaptırabilir.

Hayat sigortası fiyatları birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilir. Geçerlilik sürelerinin ve sigortadan yararlanılabilen kişilerin yaş aralığının da ürünlere göre değişiklik gösterir. Yararlanılmak istenilen hayat sigortası çeşidini belirleyip ek teminatlara karar verildikten sonra ödenmesi gereken sigorta ücretini hesaplamak daha doğru olur. Hayat sigortası zorunlu bir sigorta tür olmadığı için devlet yaptırımında değildir. Dolayısıyla sigorta şirketinin teminatları ve primleri farklı olur. Kişinin belirleyeceği prim ücreti ve sigorta şirketlerinin de hayat sigortası poliçelerinin kapsamları da fiyatları etkiler. Bu yüzden erken yaşta hayat sigortası yaptırmak daha avantajlı olur.

Hayat sigortasını iki farklı başlık altında incelenebilir:

Geçici hayat sigortaları kişinin vefatı durumunda, belirttiği kişilere senette yer alan teminatların verilmesini sağlar ayrıca otomatik olarak da yenilenebilir.

Karma hayat sigortaları ise uzun dönemli olup kişinin vefatı durumunda belirttiği kişilere tazminat ödenir. Kişinin hayatta kalması durumunda ise ödemiş olduğu primler senette belirtildiği gibi geri alınabilir.  Böylece karma hayat sigortaları hem sevdiklerinizin hayatını güvence altına almış olur hem de birikim yapılmasını sağlar.

Add a Comment

Your email address will not be published.

Tüm Kategoriler

Son Haber

Neden Bireysel Emeklilik Yapılmalı? 

Hayat Sigortasının Amaçları

Ferdi Kaza Sigortası

Hemen Uzman ile Görüşün.

Hemen Ara