0
Your Cart
No products in the cart.

Neden Bireysel Emeklilik Yapılmalı? 

Neden Bireysel Emeklilik Yapılmalı? 

Neden Bireysel Emeklilik Yapılmalı?

Emeklilik dönemi insanların kendilerine daha fazla zaman ayırabildikleri bir dönemdir. Uzun yıllar çalışıp emeklilik zamanında ise rahat bir yaşam sürdürmek isteyen kişiler için avantajı olan bir sistemdir. Erken yaşta yapılan doğru ve güvenilir birikimler sayesinde sağlanan kazançla iyi bir yatırım yapılmış ve ilerde olası bir sağlık durumunda bütçe açısından oldukça avantajlı olunur.

Bireysel Emeklilik Sistemi; kişilerin emekliliğinde tasarruf yapmak ve bu tasarrufu yatırıma dönüştürmeyi sağlayan güvenilir bir sistemdir. Emeklilik zamanında yaşam standartlarını koruyabileceği bir gelir elde edilmiş olunur. Bu sistem emeklilikte ister toplu para olarak ister emeklilik maaşı olarak alınmasını sağlar. Katılımcı biriktirdiği bütçesini dilediği gibi kullanabilir.

Bireysel Emeklilik Sistemi; emeklilikte ek gelir sağlamak amacıyla sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısıdır. Emekliliğe hak kazanıldığında biriktirilen ücreti toplu olarak, tercihinize göre bir ödeme planı oluşturarak ya da yıllık gelir sigortası satın alarak emeklilik maaşı alınabilir. Yatırılan katkı payının %25’i hesabınıza devlet katkısıyla ödemesi yapmaktadır. Bu katkılarda fonlarda değerlendirilmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan tüm bireyler bu sisteme katılabilir. 56 yaşını doldurmuş olan ve 10 yıl süreyle yapılan ödemeler sonucunda emekli olmaya hak kazanılır.

Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılara tasarruf disiplini sağlar ve katılımcıları tasarruf yapmaya teşvik eder. Katılımcılar ödeme dönemlerini kendileri belirleyebilir.  Ödeme zorluğu yaşanması durumunda katılımcı belirli bir süre ödemeye ara verebilir veya ödeme miktarı düşürülebilir. Emeklilik döneminde Sosyal Güvenlik Kurumuna ek bir gelir elde edilmektedir. Fonlarda gerekli görülmesi durumunda değişiklik yapılabilir. Bu da katılımcıların getirilerini daha fazla yükseltir. Emeklilik döneminde azalacak gelire katkı sağlayarak yaşam standartları korunmuş olur. Katılımcı erken yaşta doğru bir karar vererek emeklilik döneminde refah içinde bir hayat sürdürür.

Add a Comment

Your email address will not be published.

Tüm Kategoriler

Son Haber

Neden Bireysel Emeklilik Yapılmalı? 

Hayat Sigortasının Amaçları

Ferdi Kaza Sigortası

Hemen Uzman ile Görüşün.

Hemen Ara